Hale magazynowe w zależności od ich przeznaczenia będą różniły się między sobą konstrukcją, materiałami, z jakich zostały wykonane, sposobem montażu, ale i odmienne będzie też podłoże na jakim będzie stała hala w zależności od jej rodzaju. Projektowanie hali zaczyna się od wyznaczenia jej głównego zadania do jakiego ma ona służyć.

Inna hala będzie dla potrzeb magazynowych, oraz asortymentu, jaki będzie w niej przechowywany, inna do celów produkcji, inna do celów ekspozycyjnych. Hale magazynowe czy sportowe wymagają jeszcze innej specyficznej konstrukcji, zaś hale do hodowli roślin, czy zwierząt muszą spełniać jeszcze bardziej obostrzone kryteria. Wszystko to jest oczywiście w zasięgu osób, bądź firm decydujących się na wybudowanie hali, która może być tradycyjna z betonu, lub konstrukcji stalowej, ale mogą to być również hale namiotowe, lekkie, trwałe i szybkie w montażu, obniżające znacznie koszty realizacji takiego przedsięwzięcia.

Realizacja projektu hali krok po kroku

Budowa hal stalowych

Realizacja zaprojektowanej hali dla potrzeb konsumenta jest kompleksowa począwszy od dobrania projektu, materiałów, z jakich ma być wykonana, przygotowania podłoża, samego montażu, lub budowy, ale i wyposażenia jej w niezbędne media, oraz inne wymagane przez zleceniodawcę urządzenia takie jak piece grzewcze, klimatyzacja czy dodatkowe sprecyzowane wedle wymogów oświetlenie. W zależności od rodzaju hali czas realizacji jest uzależniony od specyfiki materiałowej, oraz jej konstrukcji.

Szybki montaż hal magazynowych

Najszybszym i najprostszym montażem hal, będą te przenośne, namiotowe, lub modułowe, które składane są z gotowych elementów w bardzo szybkim tempie, a ich zaletą będzie późniejsza ich dowolna rozbudową, modyfikacja lub dołączenie kolejnych elementów w sposób nie kolidujący z jej bieżącym działaniem. Warto dodać iż generalni wykonawcy hal w sposób fachowy i profesjonalny doradza nam jakie rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze pod względem zarówno ekonomicznym jak i użytecznym, jakie ma w późniejszym czasie spełniać nowo wybudowana hala.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hal magazynowych MCM Project – korzystne ceny, profesjonalne wykonanie!